دکتر مریم کرمعلی / بی اختیاری ادرار / جراحی بی اختیاری ادرار
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی بی اختیاری ادرار

راه کارهایی برای کاهش بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار یکی از بیماری های شایع در زنان است که می تواند فعالیت های روزمره وی را تحت تاثیر قرار دهد.
عدم کنترل ادرار می تواند دلایل استرسی و یا فیزیولوژیک داشته باشد .
گاهی فشارهای روحی و استرس های ذاتی باعث می شود که فرد نتواند به موقع فشارهای مثانه را کنترل نماید و شاهد نشت ادرار شود .
از طرفی با ضعیف شد عضلات و ماهیچه های کف لگن فرد دچار عدم کنترل ادرار و بی اختیاری ادرار شده و نشت ادرار با کمترین فشار شکمی رخ خواهد داد .
دکتر مریم کرمعلی با ارائه مطلبی مفید در این زمینه راه کار های کاهش و درمان بی اختیاری ادرار را به شما عزیزان ارائه می نماید .

 

برای درمان بی اختیاری ادرار  باید به بهترین جراح زیبایی زنان و یا  بهترین جراح بی اختیاری ادرار در تهران  مراجعه نمایید ، همچنین باید نوع بی اختیاری در فرد تشخیص داده شود ،به طور کی بی اختیاری ادرار شامل انواع استرسی و (فوریتی) اضطراری خواهد بود .

درمان بی اختیاری استرسی

بی اختیاری استرسی در واقع به نشت ادرار در زمان فعالیت ، خندیدن، سرفه و یا عطسه گفته می شود که می تواند میزان آن شدید و یا در حد چند قطره باشد .
بعد از تشخیص نوع بی اختیاری باید میزان مصرف مایعات را کنترل نمود ، بهترین مایعات مصرفی آب نوشیدنی خواهد بود که می تواند بدون ایجاد فشار زیاد و یا عوارض دیگر مثانه ی شما را به خوبی تخلیه نماید . نوشیدن حدود 8 تا 10 لیوان آب در طول روز لازم است .
با نوشیدن آب نیاز است تا فرد هر 2 ساعت یک بار برای تخلیه مثانه به دستشویی مراجعه نماید. تخلیه مرتب مثانه باعث می شود که فرد حتی با وجود فشار های شکمی ، بتواند مقداری کنترل به دست بیاورد.
در این دوره نوشیدن مایعات حاوی کافئین و یا گاز به هیچ عنوان توصیه نمیشود ، همچنین خوردن مواد غذایی حاوی ادویه،فلفل،گوجه فرنگی و دیگر مواردی که پزشک خاطر نشان می نماید ، می تواند در تحریک روده برای افزایش فشارهای شکمی تاثیر گذار باشد .
از این رو رعایت رژیم غذایی در کنار کنترل مایعات مصرفی به صورت هماهنگ یک امر واجب در رسیدن به کنترل ادرار خواهد بود .

 

با رعایت رژیم غذایی و مایعات مصرفی با توجه به چارت ادراری که فرد دارد، نیاز است تا نسبتبه تخلیه مثانه اقدام نماید .
همانطور که بیان شد ،این اقدام در فواصل حدود 2 ساعت انجام می شود . زمانی که فرد کنترل ادرار را به خوبی انجام داد ، فواصل زمانی برای تخلیه مثانه را کمی بیشتر ( حدودا 15 دقیقه) خواهد نمود . این افزایش زمان تا جایی ادامه می یابد که تخلیه ادرار به حدود 3 یا 4 ساعت یک بار بیانجامد .
در این روش فرد می تواند بدون ایجاد استرس و یا فشار روحی ، بی اختیاری ادرار را کنترل نماید .
برای تکمیل دوره ی درمان نیاز است تا فرد ورزشهای کف لگن را به خوبی انجام دهد، منقبض کردن عضلات و انجام تمرینات کیگل می تواند تاثیر به سزایی در قوی کردن ماهیچه های کف لگن خواهد داشت . همانطور که می دانید هرچه ماهیچه های لگن قوی تر باشد ،کنترل ادرار و یا منقبض کردن عضلات توسط خود فرد، راحت تر خواهد بود.در صورتی که فرد توانایی منقبض کردن عضلات را نداشته باشد این اقدام توسط فیزیوتراپ و یا وسایلی کمک کننده در این خصوص ، انجام خواهد شد تا زمانی که فرد بتواند خودش این کار را انجام دهد.

 

بنابراین در اولویت تمامی درمان ها تغییر شیوه ی زندگی و محدود کردن مایعات مصرفی می باشد .سپس با انجام تست نوار مثانه میزان نشت ادرار و فشار شکحمی که باعث بی اختیاری استرسی می شود تعیین می گردد و در نهایت ممکن است در صورت لزوم روش های جراحی برای درمان بی اختیاری ادرار استرسی تجویز گردد . جراحی TVT یا ،TOT از جمله جراحی هایی هستند که می تواند به صورت کامل توسط بهترین جراح زیبایی زنان و یا  بهترین جراح بی اختیاری ادرار در تهران بی اختیاری ادرار را درمان نماید .

 

جراحی بی اختیاری استرسی

نیاز است تا درمان های نام برده تا حدود 50 درصد از مشکلات بی اختیاری ادرار را حل می کند.
در مواردی که ی اختیاری به صورت فوریتی یا اضطراری باشد، نیاز است تا درمان های دارویی نیز مد نظر قرار بگیرند .
البته مصرف داروها ممکن است که برای بیماران ایجاد حساسیت و یا عوارضی مانند

  • یبوست
    تپش قلب
    خشکی دهان
    و..

البته میزان پاسخگویی بیمار به داروهای تجویز شده در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود .

یکی دیگر از راه های درمانی برای بی اختیاری ادرار ، تزریق بوتاکس در مثانه  توسط متخصص فلوشیپ کف لگن می باشد . همچنین در برخی موارد با کاشت یک سری وسایل سازگار با بدن در داخل مثانه می توان بی اختیاری ادرار را کنترل نمود .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با پزشک