دکتر مریم کرمعلی / بی اختیاری ادرار / انواع روش های درمان بی اختیاری ادرار
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

انواع روش های درمان بی اختیاری ادرار

راه های درمان بی اختیاری ادرار

یکی از مهم ترین دغدغه مندی ها و مشکلاتی که برای افراد اعم از زنان و مردان وجود دارد بی اختیاری ادرار می باشد. در واقع این عارضه برای زنان در سنین بالا و نیز در اثر عوامل مختلفی بروز پیدا می کند و روند عادی و طبیعی زندگی شان با مشکلاتی روبرو می شود.

به جهت اینکه این عارضه می تواند تا حد زیادی زنان را با مشکلات روبرو سازد و نیز در روابط اجتماعی با معضلاتی روبرو شوند زمانی که به عارضه بی اختیاری ادرار مبتلا می شوند به دنبال بهترین روش درمانی برای درمان بی اختیاری ادرار می باشند.

در ادامه بسیاری از موضوعاتی که در زمینه:

  • علائم و نشانه های بی اختیاری ادرار
  • علل بروز بی اختیاری ادرار
  • روش های درمانی بی اختیاری ادرار

 

که توسط دکتر مریم کرمعلی   فلوشیپ اختلالات کف لگن مطرح است را در بخش های مختلفی مورد بررسی قرار می دهیم.

بی اختیاری در ادرار به چه معناست؟

واقعیتی که وجود دارد این است که این بیماری شرایطی دارد که باید با توجه به آن شرایط بگوییم فرد به بی اختیاری ادرار مبتلا شده است یا خیر.

قطعا شما هم در طول عمر خود یک بار هم که شده بی اختیاری ادرار را به دلایل مختلفی تجربه کرده اید. در واقع برخی مواقع حتی سرماخوردگی ساده هم می تواند در بی اختیاری ادرار اثر گذار باشد و فرد بخشی از ادرار خود را بدون اراده تخلیه کنند.

بی اختیاری ادرار به عدم توانایی در کنترل  ادرار و تخلیه قطراتی از ادرار گفته می شود که فرد به طور ارادی توان کنترل آن را ندارد.

زمانی که این اتفاق بارها تکرار شود موجب می گردد که تبدیل به بیماری شود. اما در شرایط عادی و یک یا دو بار تجربه این عارضه نمی تواند به عنوان بیماری تلقی نمی شود.

 

 

 

انواع روش درمانی بی اختیاری ادرار

  • درمان دارویی

از مهم ترین روش هایی که در مراحل ابتدایی بروز این عارضه انجام می شود روش های دارویی است که تا حد زیادی می تواند عارضه بی اختیاری ادرار خفیف را درمان کند.

  • فیزوتراپی

فیزوتراپی و ورزش هایی مخصوص می توانند به تقویت عضلات کف لگن کمک کند و بی اختیاری ادرار برطرف شود.

  • جراحی

در نهایت روشی که برای بی راختیاری های شدید تجویز می شود جراحی است که درمان بی اختیاری ادرار با جراحی قطعی و کاملا مناسب خواهد بود.

جراحی مثانه واژن و واژن برای درمان بی اختیاری ادرار

از مهم ترین و حساس ترین جراحی هایی است که می تواند در جهت بهبود وضعیت واژینال و افزایش توان کنترل زنان در زمینه کنترل ادرار تاثیر گذار باشند.

از این رو بهتر است که برای جراحی به بهترین و معتبر ترین پزشکانی برای جراحی اقدام می کنید مراجعه کنید تا بهترین روند درمانی انجام شود.

 

نتیجه گیری

در پایان توصیه ای که خواهیم داشت این خواهد بود که بی اختیاری ادرار در مراحل اولیه خفیف است از این رو برخی از زنان دیر تر برای درمان بی اختیاری ادرار  توسط متخصص فلوشیپ کف لگن  اقدام می کنند. اما توصیه اکید ما این است که پیش از آنکه بی اختیاری ادرار شدت پیدا کند بهتر است که برای درمان اقدام کنید و از روند پیشروری این مشکل جلوگیری کنید.

 

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با پزشک