دکتر مریم کرمعلی / جراحی های زیبایی واژن / بهترین جراح زیبایی واژن در تهران کیست
مدت زمان مطالعه ۱۹ دقیقه

بهترین جراح زیبایی واژن در تهران کیست

جراحی زیبایی واژن، عبارتی که امروزه به وفور بر سر زبان بانوان است. جراحی هایی که نوید بخش تجربه دوباره شور و حال جوانی برای بانوان است.

جراحی های زیبایی وازن بی هیچ تردیدی در دهه اخیر توانسته از محبوب ترین جاحی های زیبایی میان بانوان شناخته شود. علی رغم قبحی که صحبت از زیبایی واژن در گذشته داشت، امروزه این اظهار نظر ها نه تنها مایه شرم نیست، بلکه نشانه پیروی از مدرنیسم را در نهاد خود جای داده است.

شاید جالب باشد بدانید که در همین دهه گذشته آنچه بانوان را دچار جبر مراجعه به متخصص زنان می کرد تنها مراجعه جهت درمان بیماری های زنان بود . اما امروزه بیشترین مراجعین به این پزشکان را متقاضیان جراحی زیبایی تشکیل می دهد.

همسو با این احساس نیاز جهت جوانسازی ناحیه تناسلی یافتن بهترین دکتر جراح زیبایی واژن برای بانوان در شهرهای خود امری چالش برانگیز شده است.

اکر شما یانوی عزیز بخاطر یافتن بهترین جراح زیبایی واژن این عبارت را سرچ کرده اید باید بگوییم که اینجا همان جایی است که می خواهید. با ما همراه باشید.

دکتر کرمعلی

جراحی زیبایی واژن

امروز جراحی زیبایی واژن بسیار پر طرفدار است . خانم ها بعد از زایمان و پایان دوران شیردهی متوجه تغییراتی در ساختار و ظاهر واژن می شوند که تمایل دارند آن را به شکل سابق بازگردانند. این تغییرات شامل تیرگی واژن ، افتادگی آن و گشاد شدن واژن می باشند. البته در برخی از شرایط زایمان جراح مجبور به برش ناحیه پرینه می شود که در ادامه ممکن است آسیب زیادی به ظاهر آن وارد شد. پرینه ناحیه ما بین واژن و مقعد است که در زمان زایمان و یا برخی از جراحی ها ممکن است دچار برش و آسیب شود. از این رو جراحی زیبایی واژن کمک می کند که آسیب های ظاهری و ساختاری واژن به خوبی برطرف و احساس خوشایند گذشته در خانم ها زنده شود.

جراحی زیبایی واژن شامل عمل های می‌شود که در نهایت آسیب های ظاهری ناحیه تناسلی را برطرف نموده و یا افتادگی و گشادی واژن را اصلاح می نماید.

در حقیقت جراحی واژن شامل موارد زیر خواهد بود:

 • جراحی تنگ کردن واژن 
 • جراحی لابیاپلاستی 
 • عمل جراحی پرینه
 • عمل لیفت واژن
 • و سفید کردن واژن

تمامی خدمات ارائه شده کمک م یکند که اعتماد به نفس خانم ها افزایش یافته و بهبودی چشم گیری در روابط زناشویی احساس شود. احساس شرم و ناراحتی از مشکلات ناحیه تناسلی یکی از مهم ترین عوامل در سرکوب شدن میل جنسی زنان است که به کمک جراحی زیبایی واژن برطرف خواهد شد.

نارضایتی جنسی

 

بهترین جراح تنگ کردن واژن

بسیاری از خانم ها بعد از زایمان و یا افزایش وزن ایا بالا رفتن سن دچار گشادی واژن می شوند ، که می تواند در کیفیت زندگی آنها تاثیر بسزایی داشته باشد. ممکن است این عارضه در خانم های جوان بروز نماید. به همین جهت افراد به دنبال روش هایی برای  ، درمان بی اختیاری ادرار ، درمان افتادگی رحم  و تنگ کردن فوری واژن می باشند که بتوانند روش‌هایی را استفاده کنند که بتواند در تنگی واژن تاثیر زیادی داشته باشد.  برای رسیدن به این نتیجه نیاز است تا شما بهترین جراح تنگ کردن واژن مراجعه نمایید. دریافت مشاوره های لازم در این خصوص انجام جراحی هایی که می‌تواند در رفع گشادی واژن تاثیر داشته باشد می توانید زندگی ایده آل در کنار داشتن اعتماد به نفس بالا را تجربه نمایید چرا که مشکلاتی که گشادی واژن از نظر روحی در خانم ها ایجاد می کند باعث می شود که در بسیاری از امور فرد دچار مشکل بشود که یکی از مهمترین آنها کاهش روابط زناشویی و یا کاهش میزان رضایت زوجین از روابط زناشویی می باشد

یکی از مهم ترین اقداماتی که این روزها در جهت زیبایی و نیز افزایش کیفیت و بهبود ظاهری ناحیه واژینال انجام می شود کاهش حالت ارتجاعی واژن (تنگ کردن واژن ) است.

این روزها جراحی های زیبایی زنان تعدد و تنوع زیادی پیدا کرده است که هر کدام از آن ها با هدف خاصی انجام می شود. واژینوپلاستی از جمله جراحی های زیبایی زنان است که برای زنانی انجام می شود که می خواهند واژنی تنگ داشته باشند. تنگ کردن واژن از دغدغه های همیشگی زنان بوده که جراحی واژینوپلاستی آن را امکانپذیرکرده است.

اگر شما هم جزء آن دسته از زنانی هستید که می خواهید شلی و گشاد شدگی دهانه واژن تان را برطرف کنید این مطلب  را از دست ندهید.

ویژگی‌های بهترین جراح زیبایی واژن

ماهرترین و بهترین جراح زیبایی واژن پزشکی است که دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • دارای مهارت بالا: از آن جایی که جراحی زیبایی واژن از جمله جراحی‌هایی است که نیاز به مهارت و ظرافت بالا دارد، پزشک جراحی که تجربه عمل‌های متعددی را در کارنامه خود داشته باشد، به مهارت بیشتری نسبت به همکاران خود دست یافته است. 
 • دارای اطلاعات بروز: طبیعی است هر دکتری که با شرکت در کنگره‌ها و خواندن مقالات علمی معتبر و بروز حیطه اطلاعات پزشکی خود را دائما بروز نگه دارد، روش‌های جراحی جدیدتری را برای بیماران خود پیاده خواهد کرد. اگر می‌خواهید مطابق با علم پزشکی جدید جراحی داشته باشید به این ویژگی دقت کنید.
 • رعایت‌کننده استاندارد: همیشه و در طول تاریخ بهترین پزشکان و جراحان آن‌هایی بوده‌اند که تمامی حرفه خود را مطابق با استانداردها و قوانین علمی پشت سر نهاده٬اند. رعایت استانداردهای پزشکی علاوه بر تضمین سلامت بیمار، نشان‌دهنده حرفه‌ای بودن جراح است.
 • دارای تیم حرفه‌ای: داشتن تیم حرفه‌ای و آموزش اصولی آن‌ها مطابق نشان٬دهنده متعهد بودن پزشک است. در شرایطی که دستیاران و همکاران پزشک بتوانند بهترین عملکرد را در حین جراحی‌ها داشته باشند، کیفیت و نتیجه عمل هم برای جراح و هم برای بیمار رضایت‌بخش خواهد بود.
 • انتخاب مرکز معتبر: مرکز پزشکی، کلینیک و بیمارستانی که جراح شما برای عمل‌های خود انتخاب می‌کند گویای میزان کیفیت عمل شما خواهد بود. مرکزی که دارای کادر مجرب و حرفه‌ای باشد نقش موثری در سلامت بیمار خصوصا در زمان ریکاوری خواهد داشت.
 • ارتباط موثر با بیمار: جراح باید بتواند با بیمار به خوبی ارتباط برقرار کند، به او توضیح دهد که چه انتظاراتی از جراحی داشته باشد و به سوالات و نگرانی‌های بیمار با دقت و مهربانی پاسخ دهد.

واژینوپلاستی چیست؟

یکی از انواع جراحی های زنان که با هدف تنگ کردن واژن انجام می شود واژینوپلاستی نام دارد. در واژینوپلاستی بهترین جراح زیبایی می تواند با تکنیک های خاص دیواره های واژن را به هم نزدیک کرده و با لیزر یا انواع نخ های بخیه دیواره را ثابت کند. واژینوپلاستی برای افرادی انجام می شود که دهانه واژن شان گشاد شده و حالت شل شدگی پیدا کرده است. بنابراین نخ های بخیه یا لیزر ها می توانند بافت دهانه را جمع کنند و به تنگ شدن واژن کمک کنند.

انواع روش های تنگ کردن واژن

جراحان برای انجام تنگ کردن واژن دو تکنیک را می توانند بکار گیرند.

 • جراحی؛ در جراحی با استفاده از چاقوی پزشکی و بکار گیری نخ های بخیه جاذب و غیر جذبی می توانند عمل تنگ کردن واژن را انجام دهند. در این روش ابتدا برش هایی در مناطق خاصی از دیواره واژن ایجاد می کنند. سپس با نزدیک کردن دیواره ها و بخیه کردن، قطر دهانه واژن کوچک می شود. برش ها در محل هایی زده شود که جلوی دید نباشد و نمای ظاهری واژن به هم نریزد.
 • تنگ کردن با لیزر؛ در این روش برش ها با لیزر انجام می شود و در نهایت نیز با اشعه های لیزر می توانند محل برش ها را ببندند.

مزایای تنگ کردن واژن

همانطور که گفتیم واژینوپلاستی برای نزدیک کردن دیواره واژن و تنگ کردن ورودی واژن انجام می شود. بنابراین اولین مزیتی که واژینوپلاستی در پی دارد کاهش حالت ارتجاعی واژن یعنی تنگ شدن دهانه آن است. اما از دیگر مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش لذت جنسی
 • رفع شلی دهانه واژن
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • جوانسازی واژن

معایب تنگ کردن غیر اصولی واژن

این جراحی نیز همچون تمامی جراحی های دیگر با خطراتی همراه است که احتمال بروز و ظهور دارند. مثل:

 • عفونت
 • از بین رفتن حس در ناحیه واژن
 • درد مستمر
 • زخم

تمامی مواردی که برشمردیم در موارد نادری اتفاق می افتد. اما با دقت در انتخاب پزشک می توانید احتمال بروز این خطرات را کاهش دهید. زیرا زمانی که پزشک متخصص از مهارت های لازم در زمینه انجام جراحی واژینوپلاستی برخوردار باشد روند جراحی را با دقت و آگاهی لازم انجام می دهد. در نتیجه جراحی بدون هیچ آسیبی به پایان خواهد رسید.

افراد مناسب جراحی تنگ کردن واژن

برخی از زنان به دلیل شرایط خاصی که تجربه می کنند نیازمند انجام جراحی واژینوپلاستی می شوند. برای مثال:

 • زنانی که تجربه بارداری های متعدد داشته اند؛ این زنان به دلیل آسیب هایی که به عضلات کف لگن آن ها وارد شده است دچار گشاد شدگی دهانه واژن هستند.
 • زنانی که سن شان افزایش داشته است؛ طبیعی است که با افزایش سن دهانه واژن از حالت طبیعی و تنگ خود خارج می شود.
 • زنانی که یک بار تجربه زایمان طبیعی دشواری را داشته اند؛ برخی زنان در یک مرحله زایمان طبیعی به دلیل اینکه جثه جنین شان بزرگ بود است دچار تخریب هایی در دهانه واژن می شوند.
 • زنانی که به طور ناگهانی کاهش وزن زیادی پیدا می کنند نیز دچار شل شدگی دهانه واژن می شوند.

سوالات متداول جراحی تنگ کردن واژن 

جراحی تنگ کردن واژن چقدر طول می کشد؟

روند جراحی واژینوپلاستی به طور طبیعی 2 ساعت طول می کشد.

آیا جراحی واژینوپلاستی دردناک است؟

خیر. زیرا که پیش از شروع عمل جراحی پزشک با بی حس کننده های موضعی ناحیه جراحی را بی حس می کند. بنابراین هیچ دردی را حس نخواهید کرد.

مراقبت های بعد از جراحی تنگ کردن واژن

 • به مدت یک هفته بعد از جراحی استراحت کنید.
 • قرص های آنتی بیوتیک که احتمال بروز عفونت را کاهش می دهد مصرف کنید.
 • در مواردی که جراحی با تکنیک بخیه غیر جاذب انجام شده است باید روزی که مشخص شده است به پزشک تان مراجعه کنید تا زودتر نخ های بخیه برداشته شود.
 • پرهیز از رابطه جنسی به مدت یک الی دو ماه؛ مدت زمان پرهیز بستگی به وضعیت جسمانی شما دارد که بعد از بررسی ها از سوی پزشک مشخص می شود اما حداقل یک ماه و حداکثر دو ماه رابطه جنسی نباید انجام شود.
 • جلوگیری از یبوست به دلیل کاهش فشار در ناحیه عضلات کف لگن؛ مراقبت های تغذیه ای می تواند از بروز یبوست پیشگیری کند. مثلا استفاده از آب کافی و مصرف مواد غذایی فیبردار احتمال یبوست را کاهش می دهد.
 • به مدت یکماه انجام فعالیت های ورزشی شدید ممنوع است.
 • نحوه استحمام بعد از جراحی واژینوپلاستی؛ حمام کردن باید به شکل سرپایی انجام شود و استفاده از وان و استخر ممنوع است.
 • داروهای کاهش درد و ضد سوزش بعد از جراحی باید به طور مرتب مصرف شود. بنابراین طبق دستور پزشک و در ساعت های مقرر از آن ها استفاده کنید.

جراحی واژینوپلاستی بعد از زایمان

برخی از زنان این سوال را مطرح می کنند که چند ماه بعد از زایمان می توانم جراحی واژینوپلاستی انجام دهم؟. برطبق گفته های بهترین متخصصین زنان انجام جراحی واژینوپلاستی سه ماه بعد از زایمان انجام می شود و هیچ خطری در پی نخواهد داشت.

هزینه جراحی واژینوپلاستی

هزینه های جراحی های زیبایی مثل واژینوپلاستی بر طبق معیارهای مختلفی تعیین می شود: مثل:

 • میزان تخصص پزشک
 • میزان تجربه پزشک
 • میزان مشکلاتی که زنان با آن روبرو هستند و روند جراحی را دشوار تر می کند
 • تکنیکی که درجریان جراحی بکار گرفته می شود؛ برای مثال هزینه ای که برای عمل تنگ کردن واژن با لیزر دریافت می شود بیشتر از زمانی است که جراحی انجام می شود.
 • ابزارآلاتی که در طی جراحی بکار گرفته می شوند

بنابراین توصیه می کنیم که ابتدا تحت بررسی ها و معاینات پزشکان متخصص قرار گیرید سپس با انتخاب تکنیکی که برای جراحی لازم است، از پزشک خود بخواهید هزینه نهایی را به شما اعلام کند.

توجه داشته باشید که :

انجام جراحی واژینوپلاستی عملی بسیار حساس و پر خطر است. اما اگر این جراحی به دستان توانمند و با مهارت یک جراح واژینوپلاستی خوب انجام شود هیچگونه خطری را در پی نخواهد داشت. از این رو توصیه می کنیم پیش از شروع روند جراحی واژینوپلاستی در خصوص جراح مورد نظرتان تحقیق کنید و از میزان تجربه و آگاهی وی یقین حاصل کنید. قطعا توانایی پزشک در انجام جراحی از مهم ترین عوامل موفقیت نتیجه جراحی خواهد بود.

بنابراین بهترین متخصص فلوشیپ کف لگن  لازم است که از قافله پیشرفت های دنیای پزشکی در جراحی های زیبایی زنان جا نمانده و هر لحظه دانش خود را در این زمینه به روز کند.

برای نمونه جراحی لابیاپلاستی که در بالا به آن اشاره تا به امزوز توسط ابزار و روش های مختلفی انجام شده است تا نتیجه نهایی را به شکل مطلوب تری ارائه دهد. از این رو لابیاپلاستی با لیزر به عنوان آخرین متود در انجام این جراحی توانسته رضایتمندی بیشتری را نسبت به روش های دیگر ایجاد کند.

 • بنابراین برخورداری از دانش روزآمد می تواند یکی از فاکتور های بسیار مهم در انتخاب بهترین جراح زیبایی واژن باشد.

درادامه برای آشنایی بیشتر با جراحی های زیبایی زنان به طور خلاصه هر کی را توضیح مختصری خواهیم داد:

جراحی های زیبایی زنان

برای جوانسازی ناحیه تناسیل زنان می توان از روش های بسیاری استفاده کرد که در ذیل به آن اشاره خواهیم کرد:

 • واژینوپلاستی
 • لابیاپلاستی
 • پرینورافی
 • سفید کردن واژن
 • تزریق ژل و چربی به واژن

بانوان با افزایش سن با عارضه های پوستی متعددی در ناحیه تناسلی خود مواجه می شوند که از جمله آن : گشاد شدن دهانه وازن ، گشاد شدن نواحی داخلی واژن، تیره شدن واژن، افتادگی و چروک شددن پوست وازن و در نهایت کشیدگی لابیا ها را می توان نام برد.امروزه جراحی های زیبایی زنان یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن ظاهر ناخوشایند و تیره ی ناحیه تناسلی بعد از زایمان و یا چاقی می باشد . بسیاری از خانم ها نیز به صورت ژنتیکی دارای لابیا های بسیار بزرگی هستند که می تواند در کیفیت رابطه زناشویی تاثیر منفی داشته باشد . با توجه به اهمیت این موضوع این افراد می توانند به کمک جراحی لابیاپلاستی ، زیبایی و طراوت را به ناحیه واژن هدیه دهند ، از طرفی ممکن است برخی از خانم ها دارای ناحیه تناسلی استخوانی و لاغری باشند که می توانند برای ایجاد حجم بیشتر در این ناحیه از تزریق ژل و یا چربی در این ناحیه استفاده کنند . استفاده از روش های دیگری مانند لیزر موهای زائد این ناحیه نیز می تواند تاثیر خوبی داشته باشد .

جراح زیبایی زنان با ارائه مشاوره های صادقانه به شما عزیزان می تواند مشکلات ظاهری ناحیه تناسلی را برطرف نماید و البته به کمک تکنیک های ارائه شده مشکلات گشادی وازن و یا افتادگی رحم را به خوبی بر طرف نماید .

ویدئو ذیل بیانات دکتر مریم کرمعلی در خصوص در مان بی اختیاری ادرار می باشد :

بسیاری از خانم ها در زمان مراجعه به متخصص زنان و زایمان و یا بهترین جراح زیبایی زنان از مشکلاتی که در کف لگن بروز نموده اند شکایات بسیاری دارند ، از این رو نیاز است تا نسبت به تشخیص و درمان بیماری های کف لگن بررسی های لازم از جانب جراح انجام شود . یکی از مشکلات شایع در زنان ، عارضه  بی اختیاری ادرار می باشد که ممکن است در اثر افزایش وزن و یا بلند کردن اجسام سنگین و یا بارداری های متعدد بروز نموده باشد . هرچند که ممکن است بی اختیاری ادرار استرسی باشد اما روش هایی برای درمان و یا کنتزل آن وجود دارد که جراح زیبایی زنان می تواند مشاوره های لازم در این خصوص را به شما ارائه دهد . یکی از روش های درمان بی اختیاری ادرار که توسط دکتر مریم کرمعلی به صورت صد در صدی انجام می شود  جراحی بی اختیاری ادرار است. شانس موفقیت در این جراحی توسط ایشان بسیار بالا بوده و فرد می تواند به راحتی با انجام تمرینات مخصوص بعد ازجراحی و رعایت اصولی که از جانب پزشک ارائه می شود بعد از مدت کوتاهی بی اختیاری ادرار را به صورت کامل در مان نمایند .

همچنین نمونه یکی از جراحی های درمان بی اختیاری ادرارکه ایشان انجام داده اند نیز در ویدئوی دیگری قابل مشاهده می باشد :
 
 
 
 
انتخاب بهترین جراح بی اختیاری ادرار در تهران در اولین نگاه بسیار سخت و دشوار خواهد بود چرا که تخصص و تبحر جراح و البته تجربه ای که در خصوص در مان بی اختیاری ادرار دارد می تواند شما را در انتخاب مردد نماید . اما با جستجو و تحقیق اصولی در این زمینه می توانید بهترین جراح برای درمان بی اختیاری ادرار را انتخاب نموده و از عارضه ای که زندگیتان را مختل نموده و انجام فعالیت های روزمره را برایتان دشوار کرده است را به طور قطغی درمان کنید و از بین ببرید .
 

درمان افتادگی رحم 

افتادگی رحم نیز یکی از مشکلاتی است که در اثر زایمان و یا بالا رفتن سن اتفاق می افتد ، زمانی که فشار زیادی به لگن وارد شود و عضلات این ناحیه شل شوند ممکن است رحم از جای خود حرکت کرده و به سمت واژن کشیده شود . افتادگی رحم یک عارضه است که در صورت تشدید می تواند با درد و ناراحتی همراه باشد ، اغلب خانم ها یی که دچار افتادگی رحم شده اند احساس می کنند که چیزی از واژنشان بیرون زده است . این احساس بیرون زدگی با درد همراه می باشد و این درد نیز در زمان مقاربت تشدید می شود . در نتیجه فرد مدام در حال درد و رنج است و تحمل این عارضه برای ایشان بسیار سخت خواهد بود .

برای درمان افتادگی رحم می توانید به بهترین جراح زیبایی زنان مراجعه نمایید ، درمان افتادگی واژن با جراحی یک روش بسیار کار آمد و مفید است که می تواند تاثیرات بسیار ایده آلی را به همراه داشته باشد .

درمان عفونت های واژینال 

عفونت های واژنیال یکی از عوارضی است که می تواند علل مختلفی داشت باشد ، با بروز انواع عفونت ها فرد دچار اختلالاتی می شود که ممکن است در قاعدگی و یا بارداری وی تاثیر گذار باشد و یا البته ممکن است عفونت به قدری باشد که فرد را مشکلات جدی همراه سازد . به طور کلی عفونت های ناحیه واژن شامل موارد زیر خواهد بود :

 • عفونت قارچی واژن
 • عفونت باکتریایی واژن
 • تریکوموناس

تشخیص نوع عفونت و راه های درمان آن به عهده جراح زیبایی زنان در تهران می باشد که می تواند در زمان های مناسبی انجام شود .

معمولا زمانی می توان تشخیص داد که به عفونت واژن مبتلا هستید که ترشحات واژنی ، خراش و سوزش را تجربه کرده باشید ، البته سوزش و خارش در عفونت های واژینال مزمن می باشند . با مشاهده ی علائم ابتدایی و یا تغییر در رنگ و بوی ترشحات واژن فورا به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید و نسبت به درمان های لازم در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهید .

توضیحات دکتر مریم کرمعلی در خصوص درمان عفونت های واژینال را در ویدئوی زیر ببینید :

سوالات شما از بهترین جراح زیبایی واژن

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

13 دیدگاه ها
 1. ریحانه

  خانم دکتر لابیاپلاستی درد نداره؟

  پاسخ
  • دکتر مریم کرمعلی

   این جراحی با بی حسی موضعی و یا در برخی موارد با بی هوشی انجام میشه که هیچ گونه دردی رو حس نمی کنید.

   پاسخ
 2. مریم

  خانم دکتر شما نازایی هم درمان میکنید؟

  پاسخ
  • دکتر مریم کرمعلی

   در صورت امکان بله

   پاسخ
 3. طيبه

  جراحي واژن همون تنگ كردنه؟

  پاسخ
  • دکتر مریم کرمعلی

   تنگ کردن واژن یکی از مواردی هست که در طی جراحی زیبایی واژن انجام میشه .

   پاسخ
 4. سارا

  سلام خانم دکتر برای دختران باکره مشکلی نداره که لابیاپلاستی انجام بدن؟؟

  پاسخ
  • دکتر مریم کرمعلی

   خیر ، این جراحی لطمه ای به پرده بکارت وارد نمی کنه و دختر خانم های باکره هم می تونن این عمل رو انجام بدن .

   پاسخ
 5. الی

  چه مطلب جالبی بود
  من خیلی از جوابامو گرفتم

  پاسخ
  • دکتر مریم کرمعلی

   خداروشکر

   پاسخ
 6. زهرا سادات

  خارش و سوزش یعنی عفونت دارم؟

  پاسخ
  • دکتر مریم کرمعلی

   یکی از دلایل عفونت هست اما باید آزمایشات لازم انجام بشه .

   پاسخ
 7. Zari

  سلام دکتر، من‌کیست بارتولن دادم ، بار دومه گه تخلیه میکنم چکارش کنم اگه جراحی کنم ظاهر واژنم بهم میخوره؟ و اینکه عوارض نداره؟ د

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با پزشک