دکتر مریم کرمعلی / جراحی های زیبایی واژن / بهترین جراح لابیاپلاستی را چگونه انتخاب کنیم ؟
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

بهترین جراح لابیاپلاستی را چگونه انتخاب کنیم ؟

امروزه اهمیت دادن به ظاهر ناحیه تناسلی، برای خانم ها از مسائلی است که دقت و توجه ویژه‌ای به آن دارند. در گذشته خانم ها احساس شرم و نگرانی از ناحیه تناسلی خود داشتند و این مسئله باعث نارضایتی از زندگی زناشویی و کاهش اعتماد به نفس فرد می شد، اما اکنون علم و تکنولوژی روش های مختلفی را ارائه نموده است که در سرتاسر جهان خانم ها می توانند از اعمال زیبایی واژن برای داشتن احساس بهتر و زندگی جنسی لذت بخش تر، از آن کمک بگیرند. جراحی لابیاپلاستی یکی از عمل های زیبایی است که کمک بزرگی به زیباتر شدن واژن خانم ها می شود. به کمک این جراحی می توان بیرون زدگی لابیا را از بین برد و تا حد زیادی تیرگی آن را درمان نمود. این عمل جراحی جزوه روش های جراحی زیبایی واژن است که بافت شل و افتاده واژن را از بین می برد، افتادگی پوست واژن در اثر عوامل ژنتیکی و مادرزادی، بارداری و زایمان یا نزدیک شدن به دوران یائسگی اتفاق می افتد که با به هم ریختن ظاهر واژن همراه خواهد بود.

طی جراحی لابیاپلاستی لبه های داخلی واژن کوچک و متقارن می‌شوند. هرچند،  اندازه استانداردی برای لابیا مدنظر قرار گرفته نشده است، اما جراح زیبایی زنان با توجه به ساختار ناحیه تناسلی فرد متقاضی تغییرات لازم را ایجاد می نماید.

بزرگ بودن لابیا ظاهر خوشایندی نداشته و در بسیاری از خانم‌ها ایجاد نارضایتی جنسی و شرم از بزرگی لابیا می نماید. با انجام جراحی آن توسط بهترین جراح لابیاپلاستی، کیفیت روابط جنسی افزایش یافته و همچنین ارگاسم در خانم ها در زمان کمتری اتفاق خواهد افتاد. به علاوه تیرگی لبه های داخلی واژن کاهش پیدا می‌کند و باعث می شود که ظاهر زیباتری در ناحیه تناسلی داشته باشید.

تصویر دکتر کرمعلی

درصد رضایت بیماران از لابیاپلاستی بسیار بالاست. در هر دو روش، لبه های طبیعی لابیا حفظ می شود. بلافاصله بعد از جراحی، بیمار متوجه تغییرات در ناحیه تناسلی و لابیاهای خود خواهد شد، با این حال ممکن است به دلیل وجود تورم، مدتی طول بکشد تا نتایج نهایی این روش زیبایی مشخص شود.

جراحی لابیاپلاستی

بسیاری از خانم ها نگرانی هایی را در خصوص ظاهر و‌ اندازه لابیاهای خود‌ دارند. لابیا ماژور، چین های پوستی ضخیمی است که لبه های خارجی‌ ناحیه تناسلی را تشکیل می دهد. اندازه و طول این ناحیه در هر خانمی متفاوت است.

لب های داخلی که لابیا مینور نام دارند، ضیخم تر از لابیا ماژور هستند و دو طرف دهانه واژن را احاطه کرده اند.

در بسیاری از خانم‌ها لابیاها حتی در حالت ایستاده هم ظاهر بیرون زده ای دارند. زمانی که طول لابیا مینور زیاد باشد، از لابیا ماژور بیرون می زند و می تواند حالت افتاده ای بگیرد. این حالت می تواند زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی را نیز تحت تاثیر قرار بدهد.

عکس خانم با لباس سفید

مزایای جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی کمک می کند که مشکلاتی که در قرینگی ظاهر واژن وجود دارد، به خوبی برطرف شود. از طرفی باعث می شود که لابیای بیرون زده کوچکتر شده و ظاهر زیباتری برای فرد ایجاد گردد. بسیاری از خانم ها برای ورزش کردن و یا دوچرخه سواری دوچرخه مشکلاتی هستند که با درد در ناحیه تناسلی به خصوص قسمت لابیا همراه هستند، احساس منزجر کننده ای که درد لابیا ایجاد می کند، باعث می شود که فرد با کاهش میل جنسی و یا بروز مشکلات در روابط زناشویی همراه شود.که این مسئله به خوبی توسط جراحی لابیاپلاستی بر طرف می‌شود. در این بخش مزایای جراحی لابیاپلاستی که به شما در داشتن واژنی زیبا کمک می کند خاطر نشان شده است.

مزایای کلی لابیاپلاستی شامل موارد زیر می شود : 

 • ازبین‌بردن عدم قرینگی واژن
 •  کوچک کردن لابیا و ایجاد تقارن
 • افزایش میل جنسی و و کیفیت روابط زناشویی
 • کاهش احساس درد و کوفتگی در ناحیه تناسلی هنگام ورزش هایی مانند دوچرخه سواری
 • رفع تیرگی واژن در قسمت لابیا 

مشکلات بزرگ بودن لابیا 

بزرگ بودن لابیا علاوه بر مشکلات جنسی که به همراه دارد ، در بسیاری از موارد می تواند مشکلات و بیماری های زنان را افزایش دهد ، به طور مثال ممکن است بزرگی لابیا به قدری باشد که فرد برای رعایت کردن بهداشت فردی دچار مشکل باشد و این امر نیز زمینه ای برای ابتلای وی به بیماری ها و عفونت های مختلف شود. به علاوه ممکن است برای پوشیدن لباس های زیر تنگ و یا بیکینی های نازک و کوچک دچار مشکل باشد از این رو فرد علاقه ای به استفاده از این دسته لباس ها نداشته و از پوشیدن آنها احساس شرم و ناراحتی می کند.

 • بوی بد و ایجاد مشکلات بهداشتی برای خانم ها
 • احساس درد در زمان مقاربت جنسی
 • ایجاد تیرگی و ظاهر ناخوشایند در ناحیه تناسلی
 • احساس درد و فشار در حین انجام فعالیت های ورزشی مثل دوچرخه سواری
 • منحرف کردن جریان ادرار
 • کاهش میل جنسی
 • کاهش اعتماد به نفس

لابیاپلاستی و میل جنسی 

این تصور غلط وجود دارد که تمام میل و احساس جنسی در قسمت لابیا نهفته است و اگر فردی لابیا بزرگ تری داشته باشد میل جنسی بیشتری هم خواهد داشت. ارتباطی بین اندازه لابیا با میل جنسی وجود ندارد، چرا که این بخش از واژن به هیچ عنوان دارای عصب های محرک جنسی نمی باشد و در واقع ناحیه ای تحریک کننده برای ایجاد رابطه جنسی محسوب نمی شود. اصلی ترین و مهم ترین قسمت واژن برای تحریکات جنسی ناحیه کلیتوریس است که البته با عمل جراحی لابیاپلاستی دچار برجستگی نسبی و تحریک بیشتر در زمان مقاربت خواهد بود. از این رو این تکنیک روشی برای افزایش میل جنسی محصوب می شود نه سرکوب آن.

آِیا جراحی لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می شود ؟

در پاسخ به افرادی که نگران کاهش میل جنسی بعد از انجام لابیاپلاستی هستند خاطرنشان می نماییم که این عمل به هیچ عنوان به عنوان های تحریک کننده جنسی مانند کلیتوریس لطمه‌ای وارد نمی‌کند و برخلاف تصور ایجاد شده با کوچک شدن لابیا بعد از عمل لابیاپلاستی میزان تحریک پذیری کلیتوریس در ناحیه تناسلی افزایش می یابد.

روش انجام جراحی لابیاپلاستی

برای انجام جراحی لابیاپلاستی نیاز به بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر می باشد.

با توجه به تخصص و تجربه جراح روش های مختلفی برای انجام این جراحی ارائه می‌شود، اما به طور خاص هر جراح تکنیک خاص خود را به صورت منحصر به فرد اجرا می نماید. تکنیک های ارائه شده توسط جراح ممکن است با استفاده از لیزر و یا سایر امکانات جراحی دیگر مد نظر قرار بگیرد.

این جراحی نیازی به بستری در بیمارستان نداشته و پس از انجام عمل زیبایی فرد می تواند به خانه بازگردد.

لابیاپلاستی تحت بیهوشی عمومی و یا موضعی انجام می شود. پوست اضافی از روی لابیا برداشته می شود و‌ در پایان، برش ها با بخیه های جاذب بسته می شوند.

روش های انجام لابیاپلاستی 

روش های متعددی برای انجام لابیاپلاستی وجود دارد.از جمله:

 • روش Trim
 • روش Wedge

روش Trim

در روش Trim، پوست اضافی از روی لابیا برداشته و لبه لابیا بخیه زده می شود. در این روش، پوست لابیای خارجی برداشته می شود، اما تغییری در ناحیه کلیتوریس ایجاد نخواهد شد. یکی از مزایای این روش این است که به راحتی انجام می شود.

یکی از ایرادات وارده به روش Trim این است که لبه خارجی لابیا برداشته می شود و‌ پوست جدیدی جایگزین خواهد شد.

گاهی ممکن است ناهمواری هایی بر روی لبه های لابیا تا زمان بهبودی مشاهده شود. که می تواند به دلیل تورم بعد از جراحی نیز باشد.

نکته ای که باید به ان اشاره کنیم این است که روش Trim اندازه لابیا را کم می کند اما تغییری در طول آن ایجاد نمی کند.

روش Wedge

در این روش، قطعه ای از پوست اضافی لابیا برداشته می شود، که با برشی v شکلی انجام خواهد شد.

از جمله مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در روش Wedge، لبه طبیعی لابیا حفظ می شود.
 • برش V شکل امکان تغییر اندازه و کوچک کردن کلاهک کلیتوریس را نیز فراهم می کند.
 • این روش زیبایی ظاهری بیشتری را به همراه دارد.

عوارض لابیاپلاستی 

با این که لابیاپلاستی، جراحی کاملا ایمنی است، اما می تواند با عوارضی از قبیل:

 • کند بودن روند بهبود و ترمیم بافت
 • عدم تقارن بعد از جراحی
 • کاهش حساسیت لابیاها
 • عفونت
 • خونریزی

همراه باشد.

 

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی 

بعد از جراحی لابیاپلاستی نیاز است تا موارد زیر را که جراح به شما توصیه می نماید به خوبی انجام دهید تا دوران نقاهت با آرامش و بدون ایجاد مشکل گذرانده شود:

مهم ترین اقدامات بعد از لابیاپلاستی

 • به مدت ۴۸ ساعت باید استراحت نسبی داشته باشید
 • تا ۴ هفته بعد از عمل برقراری رابطه جنسی ممنوع می باشد
 • فعالیت های سنگین و انجام ورزش تا یک ماه ممنوع می باشد
 • ممکن است مقداری درد و خونریزی در ناحیه تناسلی احساس کنید اما این درد بعد از یک هفته تسکین می یابد
 • سوزش و خارش بسیار کمی در ناحیه ایجاد می شود که نباید به آن دست بزنید و یا با ناخن بخوارانید
 • برای استحمام در ۴۸ ساعت ابتدایی حتماً به صورت ایستاده این اقدام را انجام دهید
 • حدوداً تا یک ماه بعد از عمل از پوشیدن شلوار تنگ و یا لباس زیر تنگ خودداری نمایید
 • مواد غذایی که دارای ویتامین سی می باشد استفاده کنید
 • در این دوره مصرف فیبر ها برای جلوگیری از یبوست توصیه می شود
 • تورم و کبودی این ناحیه تا حدود دو ماه راه برطرف خواهد شد

در صورتی که شاهد ترشح زرد رنگ و یا سبز رنگ از ناحیه جراحی ، شدید ، حتماً باید به پزشک خود مراجعه کنید .همچنین در مواردی که در محل عمل خونریزی زیادی مشاهده می‌شود فوراً با جراح تماس گرفته و مشکل به وجود آمده را مطرح نمایید.

در فیلم زیر جراحی لابیاپلاستی و تزریق چربی به صورت همزمان در ناحیه واژن را مشاهده می نمایید . این جراحی توسط دکتر مریم کرمعلی انجام شده است .

قدری تامل بی ضرر است، گرچه شما در حال حاضر مشتاق و منتظر معرفی نامی سرآمد در حیطه  زنان هستید، ما این نام را با دادن اطلاعات کافی در مورد انتخاب بهترین متخصص زنان به شما تقدیم خواهیم کرد.

هزینه جراحی لابیاپلاستی

هزینه عمل لابیاپلاستی شامل مواردی مانند :

 • هزینه ویزیت معاینه اولیه و بررسی مشکلات 
 • هزینه کلینیک 
 • هزینه لوازم مصرفی 
 • دستمزد جراح زیبایی واژن 

می باشد .

بهترین جراح لابیاپلاستی

بهترین جراح لابیاپلاستی باید دقت و مهارت ویژه ای برای استفاده از تکنیک های روز دنیا به همراه داشته باشد ،همچنین دانش و تجربه ای که ایشان در اختیار دارند باعث می شود که عمل های منحصر به فرد و البته با میزان موفقیت بالایی را به همراه داشته باشد . جراح باید با دقت و ملاحظه تمامی نیاز های متقاضی عزیز را در نظر بگیرد و البته در تمامی مراحل مشاوره های لازم را به ایشان ابلاغ نماید. بهترین جراح لابیاپلاستی کسی است که بتواند بهترین نتیجه ممکن را با توجه به شرایط بیمار ارائه دهد.

روش های انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی

سوالات شما در خصوص جراحی لابیاپلاستی

زمان لازم برای جراحی چقدر است ؟

این جراحی برای انجام حدود یک ساعت خواهد بود .

آیا لابیاپلاستی درد زیادی به همراه دارد ؟

این ناحیه بسیار حساس و پر از عصب های درد است که البته بعد از جراحی با  احساس درد همراه خواهد بود اما با تجویز مسکن ها و رعایت خود فرد در مقابل تحرکات قابل تحمل خواهد بود .

آیا دوشیزگان ( دختران باکره) می توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند ؟

بله ، انجام این جراحی ضربه و آسیبی به پرده بکارت وارد نمی کند و دوشیزگان می توانند به راحتی و با آرامش خیال از این جراحی استفاده نمایند.

آیا جراحی لابیاپلاستی قابل بازگشت است ؟

خیر ، لابیا ها بعد از تغییر سایز و فرم غیر قابل بازگشت خواهند بود زیرا رشد ان ها بعد از دوران بلوغ و یا بعد از زایمان متوقف می شود و بعد از جراحی هم امکان بازگشت برای آن وجود ندارد .

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع با پزشک