دکتر مریم کرمعلی / بی اختیاری ادرار / تزریق بوتاکس در مثانه
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تزریق بوتاکس در مثانه

تزریق بوتاکس در مثانه 

دکتر مریم کرمعلی متخصص زنان و زایمان ، فلوشیپ اختلالات کف لگن 

مقدمه
بی اختیاری ادرار از مهم ترین عارضه هایی است که می تواند تا حد زیادی موجب بروز خطرات و ناراحتی هایی برای زنان باشد.بهترین جراح بی اختیاری ادرار در تهران  مطالب بسیاری در این زمینه ارائه نموده است .

برای مثال این مساله که زنان دائما در هر موقعیتی بخشی از ادرارشان را دفع کنند و لباس شان الوده شود ابدا موضوعی خوشایند نخواهد بود. از این رو روش های مختلفی برای درمان آن وجود دارد.
از مهم ترین روش هایی که به منظور درمان بی اختیاری ادرار انجام می شود تزریق بوتاکس در مثانه است.
این روش در یک دهه اخیر رشد و گسترش زیادی داشته است و بسیاری از زنان از مزایا و نتایج مثبت آن بهره مند شده اند.
در ادامه به مهم ترین سوالاتی که در زمینه تزریق بوتاکس به مثانه پرسیده شده است پاسخ خواهیم گفت:

 تزریق بوتاکس به مثانه چه مزایایی دارد؟
 خطرات تزریق بوتاکس به مثانه کدامند؟
 هزینه تزریق بوتاکس به مثانه چقدر است؟

روش های قطعی برای درمانی بی اختیاری ادرار

• جراحی
٠درمان دارويي
• تزریق بوتاکس به مثانه
سه روشی که در فوق مطرح گردید از مهم ترین و نتیجه بخش ترین روش هایی هستند که می توان برای درمان بی اختیاری ادرار بکار گرفت.
تمامی این روش ها نتایج و آثار خود را به اثبات رسانیده اند. اما هر کدام از این روش ها بسته به شرایط بیمار انتخاب می شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.
اما محوری ترین مبحثی که در این نوشتار دنبال خواهیم کرد تزریق بوتاکس به مثانه است.

تزریق بوتاکس به مثانه

در واقع بوتاکس از جمله موادی هستند که زمانی که به نواحی خاصی تزریق می شوند تاثیر کاهش انقباض عضلات در آن ناحیه را دارند. از این رو زمانی که بوتاکس به مثانه تزریق می شود تمامی عضلات در این ناحیه انقباضات خود را از دست داده و قدری شل شدگی پیدا می کند. همین مساله عاملی است در این جهت که فضای داخلی مثانه بیشتر می شود و ادرار بیشتری را در خود نگه می دارد. در نتیجه بی ادراری اختیاري فوريتي و تكرر ادار وشب ادراي از بین می رود. در صورتی که درمان با این روش پاسخگو نباشد درمان بی اختیاری ادرار با جراحی انجام خواهد شد.

مزایای تزریق بوتاکس به مثانه

• این روش تا کنون بهترین روشی بوده است که در جهت کاهش علائم بی اختیاری ادرار فوريتي بکار گرفته شده است.
• برای تزرق بوتاکس از بی حسی های موضعی استفاده می کنند تا دردی متوجه بیماران نشود.
• ماندگاری تاثیر این روش درمان زیاد است و افراد می توانند مدت زمان طولانی از تاثیر درمانی این روش بهره مند شوند.
• در کمترین زمان ممکن این روش درمانی قابل انجام است و افراد بعد از انجام این روش می توانند به منزل بازگردند.

آیا تزریق بوتاکس به مثانه خطرناک است؟

این روش همچون تمامی روش های درمانی دیگر می تواند تا حدودی با خطرات احتمالی روبرو باشد.
برای مثال زنانی که این اقدام را انجام می دهند احتمال این که در اثر سوزن هایی که برای تزریق بوتاکس استفاده می شود عفونت مثانه بگیرند وجود دارد.
از دیگر عوارض این است که مدت زمان کوتاهی بعد از تزریق بوتاکس به مثانه احتمال این که ادرار با خون آبه هایی همراه باشد نیز وجود دارد.
*اما نکته مهم این است که بسیاری از متخصصین زمانی که تزریق بوتاکس انجام می دهند برای مثانه اقداماتی مراقبتی انجام می دهند تا این عوارض به کمترین میزان ممکن برسد.

هزینه تزریق بوتاکس به مثانه

هزینه ای که برای این روش درمانی دریافت می شود نزد متخصصین مختلف متفاوت می باشد. زیرا که هر پزشکی بسته به میزان تخصص و تجربه ای که در بخش های درمانی دارد هزینه هایی را دریافت می کند که با دیگر پزشکان متفاوت می باشد.
از این رو توصیه می کنیم که برای انجام روند تزریق بوتاکس در ابتدا معاینات لازم  توسط متخصص فلوشیپ کف لگن  را انجام دهید تا میزان مشکلات شما تعیین شود و در نهایت بعد از بررسی های لازم می توانند هزینه را برای شما تعیین کنند.

نتیجه گیری

در پایان مهم ترین نکته ای که یادآوری آن ضروری است به این مساله اشاره دارد که علیرغم این که روش تزریق بوتاکس به مثانه برای درمان بی اختیاری ادرار از بهترین روش های درمانی است اما حتما باید از سوی متخصصین این حوزه انجام شود تا بتوان به موفقیت نتیجه درمان امیدار بود.
از این رو توصیه مان این است که برای انجام تزریق بوتاکس همواره از بهترین و معتبر ترین پزشکان این حوزه کمک بگیرید تا موفقیت نتیجه درمان افزایش پیدا کند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. نورعلی نوروزی

  سلام ایا با تزریق بوتاکس بی اختیاری ادرار زنان حل میشه

  پاسخ
  • دکتر مریم کرمعلی

   برای درمان بی اختیاری بانوان نیاز است اول نوع بی اختیاری مشخص شود و درمان تزریق بوتاکس یکی از درمان‌های بی اختیاری ادرار فوریتی است که درمان اولیه تغیر سبک زندگی و درمان دارویی است که اگر این درمان نتیجه بخش نبود درمان به وسیله تزریق بوتاکس انجام می‌شود

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با پزشک