دکتر مریم کرمعلی / جراحی های زیبایی واژن / جراحی لابیاپلاستی چیست و چگونه انجام می‌شود؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی لابیاپلاستی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

جراحی لابیاپلاستی که به منظور تغییر اندازه لابیا‌ها در ناحیه تناسلی انجام می‌شود، یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی زنان است. این جراحی می‌تواند اثرات بسیار مثبتی در کیفیت زندگی زناشویی و بالا بردن اعتماد به نفس فردی داشته باشد. 

جراحی‌های زیبایی واژن شامل موارد متعددی خواهد بود که یکی از اصلی‌ترین آن‌ها جراحی لابیاپلاستی بشمار می‌رود. در این مقاله می‌خواهیم اطلاعات لازمی که برای انجام این جراحی نیاز دارید، برای شما بازگو کنیم. تا انتهای این مطلب را بخوانید و سپس اگر نیاز دارید نسبت به انجام این جراحی اقدام کنید.

لابیا ناحیه‌ای از واژن است که در اطراف دهانه آن قرار دارد. این قسمت دارای دو نوع لابیای بیرونی و داخلی است. لابیاهای بیرونی از اندام داخلی محافظت کرده و در سن بلوغ با مو پوشانده می‌شود. در مقابل لابیاهای کوچک در زیر لابیای ماژور قرار می‌گیرند. برخی از خانم‌ها ممکن است لابیاهای کوچک بزرگی داشته باشند که از لابیاهای ماژور آویزان شود. در این صورت نیاز به جراحی برای آن‌ها احساس می‌شود.

به صورت کلی در تعریف “جراحی لابیاپلاستی” اینگونه باید گفت که با بی‌حسی در ناحیه تناسلی، لبه‌های بزرگ و آویزان این ناحیه برش داده شده و با ایجاد بخیه‌های بسیار نازک و قابل جذب، ظاهر واژن بهبود پیدا می‌کند. این جراحی که تقریبا یکی از پرطرفدارترین روش‌های زیبایی است بهتر است توسط بهترین جراح لابیاپلاستی انجام شود. در این صورت است که می‌توانید از نتایج جراحی خود اطمینان حاصل کنید و نگرانی‌های خود را برطرف کنید. بهترین جراح همواره با تجربه بسیار بالایی که دارد، از بهترین تکنیک‌ها استفاده کرده تا عوارض را برای بیماران خود به حداقل برساند.

لازم به ذکر است در جراحی لابیاپلاستی نیازی به بیهوشی  نیست و این عمل به صورت سرپایی و با ایجاد بی حسی موضعی در محل مورد نظر انجام می‌شود. فرد در روز جراحی می‌تواند به منزل بازگردد و نیازی به بستری در بیمارستان یا مرکز جراحی نخواهد بود. حتما در نظر داشته باشید برای اینکه بهترین نتایج را از این جراحی دریاف کنید آن را توسط بهترین جراح زیبایی واژن انجام دهید.

بافت ناحیه تناسلی دارای عصب‌های بسیار حساس و تحریک‌پذیری است که تاثیر به سزایی در تحریک جنسی و در نهایت لذت جنسی دارد. اما اینکه آیا با برداشتن لبیه‌ها تمایل جنسی کاهش می‌یابد یا خیر، سوال بسیاری از افراد است. پاسخ این سوال منفی است. چرا که حساس‌ترین قسمت واژن برای تحریک و لذت جنسی ناحیه کلیتوریس است. قسمت‌های خارجی  مانند لبیه یا لابیاها به دلیل بزرگ بودن و ایجاد بدشکلی در این ناحیه ممکن است اعتماد به نفس زن را کاهش دهد.

در نهایت این شرم و خجالت زنان در مقاربت، خود عاملی برای کاهش میل جنسی و لذت جنسی خواهد بود. از این رو با انجام جراحی لابیاپلاستی، ظاهری ایجاد شده که توسط آن کیفیت رابطه جنسی را بالا برده و رضایت را به همراه دارد.

 • افزایش لذت جنسی و بهبود ارگاسم در خانم‌ها:با ایجاد تغییرات لازم در اندازه و تقارن لابیا بهبود کیفیت روابط جنس انجام می‌شود. در نتیجه رضایت برای طرفین تحقق می‌یابد.
 • از بین رفتن عامل عفونت و بوی بد در واژن: در برخی موارد تجمع باکتری به دلیل بزرگ بودن لابیاها ممکن است باعث بروز عفونت در ناحیه واژن و حتی در دستگاه ادراری شود.
 • زیبایی ظاهری و افزایش اعتماد به نفس در رابطه جنسی: بهبود اعتماد به نفس یکی از اهدافی است که با این جراحی میسر می‌شود.
 • ایجاد تقارن  و افزایش زیبایی ظاهری: هستند خانم‌هایی که ممکن است مشکلات ذکر شده را نداشته باشند، اما این ناحیه از بدن از نظر ظاهری برایشان مهم باشد. به این ترتیب برای افزایش زیبایی ظاهری نیزانجام این جراحی امکان‌پذیر است

جراحی لابیاپلاستی با لیزر خونریزی کمی دارد و ایجاد التهاب کمتری در این ناحیه به همراه خواهد داشت. در هنگام جراحی با این روش اندازه‌ی لابیاها تغییر می‌یابد، طول آن کاهش یافته و اندازه‌ی آن‌ها به صورت متقارن تغییر خواهد کرد.

ناحیه لابیا می‌تواند به دلایل متعددی برای برخی از خانوم‌ها بزرگ‌تر از حالت معمول باشد. این دلایل می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • دلایل موروثی و ژنتیکی
 • زایمان‌های مکرر
 • کاهش وزن ناگهانی
 • تغییرات سبک زندگی

به هر دلیلی هم که باشد جراحی لابیاپلاستی برای برطرف کردن بزرگ بودن لبه‌های لابیا انجام می‌شود.

حال شاید از خود بپرسید چه دلیلی دارد لابیاهای بزرگ کوچک‌تر شوند؟ در جواب باید به عوارض و سختی‌هایی که بزرگ بودن لابیاها برای فرد ایجاد می‌کند، اشاره کنیم:

 1. به عنوان مثال آویزان شدن لابیاها ممکن است لباس پوشیدن را برای فرد مشکل‌ساز کند. 
 2. همچنین زیبایی در ناحیه تناسلی در اعتماد به نفس خانم‌ها نقش مهمی دارد که با انجام این جراحی میسر می‌شود.
 3. گاها ممکن است مشکلاتی در ورزش و انجام فعالیت روزانه برای خانم‌هایی که لابیای بزرگ دارند، پیش آید.
 4. در برخی موارد بزرگ بودن بیش از حد لابیا نقش مهمی در ایجاد بوی بد واژن و حتی عفونت ایجاد می‌کند، که با جراحی برطرف می‌شود.
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با پزشک