دکتر مریم کرمعلی / اختلالات کف لگن / پیشگیری از شل شدن واژن
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

پیشگیری از شل شدن واژن

پیشگیری از شل شدن واژن

همانطور که وقتی که ما انجام می‌دهیم و یا گذر زمان و یا زایمان های متعددی که به صورت طبیعی انجام می دهید باعث می‌شود که واژن خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست بدهد و در نهایت با عارضه شل شدن واژن همراه شوید .

مطلب ارائه شده توسط دکتر مریم کرمعلی متخصص زنان و زایمان، فلوشیپ اختلالات کف لگن  و فلوشیپ کف لگن  را مطالعه نمایید .

برخی از باورهای غلط و بی پایه وجود دارد که باعث می‌شود بسیاری از خانم‌ها نسبت به باز شدن واژن و یا گشاد شدن آن ناامید بشوند.

باورهای اشتباهی که به آنها می‌گوید انعطاف پذیری واژن از دست رفته و برای همیشه باقی می ماند .

باور غلط دیگر وجود دارد که می‌گوید با انجام رابطه جنسی واژن گشاد شده و نداشتن رابطه باعث تنگی ها نمی شود. هر چند که بافت واژن یک بافت انعطاف پذیر است اما این دلیلی محکم برای عدم برقراری رابطه جنسی و یا عدم بارداری  نمی باشد چرا که خاصیت واژن به گونه ای است که با ایجاد رابطه جنسی و یا زایمان نوزاد به صورت طبیعی به تدریج به شکل خود بازگشته و تقریباً عضلات آن تقویت شده و مانند گذشته جمع می شود.

درمان شلی واژن برای رفع واژن مختلفی ارائه شده است

برای رفع شلی واژن نیاز است تا شما از ورزش‌های مانند تمرینات کیگل استفاده نمایید. با انقباض عضلات واژن ماهیچه های این قسمت قضیه شده و از افتادگی و شلی واژن جلوگیری می شود دقت داشته باشید که امروزه روش‌های نوین تر و کارآمدتری برای از بین بردن شلی واژن ارائه شده است که می تواند لذت یک زندگی ایده آل و احساس جوانی را در شما ایجاد نماید .

درمان شلی واژن با استفاده از جراحی خدماتی که امروزه توسط متخصص زنان و زایمان ارائه می‌شود . جراحی زیبایی ماژان می باشد که یکی از موارد آن درمان شلی واژن و عمل تنگ کردن واژن میباشد این جراحی بسیار ایده آل و مناسب برای افرادی که با بالا رفتن سن و یا زایمان های متعدد دچار گشادی واژن شده اند این جراحی می تواند اثرات بسیار مطلوبی برای شما در پی داشته باشد برای رسیدن به این هدف به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید تا بتوانید از خدمات آن استفاده کنید.

جراحی لیفت واژن

لیفت واژن در حقیقت مجموعه اقدامات و تغییراتی است که در واژن داده می‌شود تا بتواند اثرات افتادگی و شل بودن آن را از بین ببرد و جراح زیبایی زنان و زایمان با انجام تغییرات مناسب در ناحیه واژن می تواند با سایر واژن را تحلیل کرده و با بررسی میزان سادگی آن حالت انعطاف پذیر و کسانی واژن را دوباره بازگرداند امروزه جلو بودن واژن یکی از عوارض که بهتری از خانم ها از آن رنج می برند. جراحی زیبایی واژن لابیاپلاستی بدون جراحی و یا عمل لابیاپلاستی  می باشد البته ممکن است فرد علاوه بر درمان شلی واژن نیاز به درمان افتادگی رحم نیز داشته باشد .

عوارض شل بودن واژن

درمان این عارضه از روش های مختلفی استفاده می کند اگر افتادگی کم باشد می توان از روش های کم تهاجمی مانند لیزر استفاده کرد و اگر لیزر برای فرد مناسب نباشد از جراحی زیبایی واژن برای انجام این اقدام استفاده می‌شود .

یکی از مهمترین عوارض این عارضه احساس سنگینی در قسمت تحتانی بدن می باشد همچنین ممکن است فرد دچار بی اختیاری ادرار می شود و این مسئله زندگی ایشان را تحت تاثیر قرار دهد برای درمان حتما باید به بهترین جراح بی اختیاری ادرار در تهران مراجعه نمایید . این عارضه که در اثر افزایش سن و زایمان های متعدد و یا انجام فعالیت‌های سنگین بروز می نماید می تواند با یک جراحی موثر تحت درمان قرار بگیرد با درمان این عارضه می توانید از افتادگی مثانه و اعضای لگن مانند رحم جلوگیری نمایید.

البته برخی از پزشکان با استفاده از نخ های جراحی که امروزه برای لیفتینگ صورت و یا سایر قسمت‌های بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند استفاده می‌کند یک واژن با نه یکی از روش‌های جدید است که می تواند افتادگی و شل بودن با زن را برطرف نماید این نهاد به حساسیت بوده و عارضه ای در پی نخواهد داشت این اقدام و تقریباً به صورت سرپایی انجام می شود.

جراحی پرینورافی

پرینورافی زمان کاربرد دارد که علاوه بر افتادگی رحم و شل بودن واژن ناحیه پرینه در زایمان دچار آسیب شده باشد صص زنان و زایمان با تخصص ویژه‌ای که در این زمینه دارد می تواند آسیب های وارد شده به وسیله را به خوبی از بین برده و طاهر ایده‌آل و خوشایندی را به شما هدیه دهم جای نگرانی برای خانم ها نیست چرا که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تخصص متخصص زنان و زایمان یا متخصص فلوشیپ کف لگن  در زمینه جراحی زیبایی زنان کلیه مشکلات و عوارض ناحیه تناسلی و کف لگن قابل درمان و اصلاح می باشد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با پزشک