دکتر مریم کرمعلی / اختلالات کف لگن / شرایط فریز کردن جنین
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

شرایط فریز کردن جنین

 

شرایط فریز کردن جنین

 

با رشد و گسترشی که در حوزه پزشکی رخ داده است بسیاری از مسائلی که در گذشته جزء مسائل غیر ممکن بود این روزها از پیش پا افتاده ترین مسائلی شده اند که بسیاری از مشکلات افراد را نیز حل و فصل کرده اند.در این بین نیز از جمله اقداماتی که به نوعی نوین محسوب می شود فریز کردن جنین است، برای اطلاع از شرایط فریز کردن جنین مطلب ارائه شده توسط دکتر مریم کرمعلی متخصص زنان و زایمان، فلوشیپ اختلالات کف لگن  و فلوشیپ کف لگن  را مطالعه نمایید .

این اقدام در شرایطی کاملا خاص انجام می شود و نتایج بسیار مثبتی در پی داشته است.

دریک دهه اخیر بسیاری از زنان و مردان بعد از اینکه با این روش آشنا شدند علاقه و رغبت زیادی به این روش نشان دادند.

در این مقاله در زمینه فریز کردن جنین به ارائه اطلاعاتی خواهیم پرداخت و در بخش هایی کاملا مجزا و مستقل به شرح و بسط این روش درمانی می پردازیم.

مهم ترین بخش های که در ادمه خواهد آمد از این قرار است:

  • فریز کردن جنین چیست؟
  • فریز کردن جنین چگونه انجام می شود؟
  • مشکلات و مزایای انجام فریز کردن جنین کدامند؟

 

فریز کردن جنین چیست؟

این اقدام به روندی اشاره دارد که در طی آن جنین بعد از اینکه لقاح شکل گرفت با روش های مخصوصی فریز یا منجمد می شود. بعد از اینکه اتفاق انجام شد، مدت زمانی طولانی این جنین قابل نگه داری است.

بعد از چند سال زنان و مردان می توانند از جنین فریز شده استفاده کنند و آن را بارور کنند.

در واقع این روش در زمان و در شرایطی بکار گرفته می شود که زنان و مردان تصمیم دارند در آینده ای دور یا نه چندان نزدیک پدر یا مادر شوند اما در آن موعد از سن باروری آنان نیز می گذرد. از این رو اگر بارداری را چند سال عقب تر بخواهند می توانند از این روش استفاده کنند.

 

روند انجام فریز کردن جنین

در این روش ابتدائا لقاح بین تخمک و اسپرم انجام می شود. سپس بعد از اینکه تخمک بارور شد و جنین شکل گرفت ان را با روش هایی کاملا تخصصی منجمد می کنند.

انجماد هیچ گونه اشکالی در آن ایجاد نمی کند از این رو بعد از چند سال به راحتی می تو انند از این جنین برای باروری زنان استفاده کنند.

فریز کردن جنین به چه علتی انجام می شود؟

درواقع علل مختلفی موجب می شود که افراد برای فریز کردن جنین اقدام کنند.

در مواردی مشاهده شده است که زنان در آستانه گذر و عبور از سنی خاص هستند که می توانند بارداری را به طور طبیعی تجربه کنند. اما این زنان امادگی این مساله را ندارند وارد مسئولیت مادری شوند. یا هر دلیل دیگری موجب می شود که اینان نمی خواهند به زودی باراداری را تجربه کنند. در این موارد زنان برای پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی به این روش روی می آروند.

در مواردی نیز زنان به بیماریهای مختلفی مبتلا هستند که باید برای درمان انها از روش شیمی درمان و پرتو درمانی کمک بگیرند. این روش درمانی تاثیر مستقیمی روی روند باروری زنان دارد. از این رو پزشکان توصیه می کنند که قبل از اینکه وارد روند درمان شوند از روش های فریز کردن جنین استفاده کنند.

مزایای انجام فریز کردن جنین

واقعیتی که وجود دارد این است که یکی از مهم ترین معضلاتی که در مسیر باروری زنان وجود دارد این است که در صورتی سن انان از حدی بالاتر رود توان باروری شان همچون سابق نخواهد بود و در این زمینه افت خواهند داشت.

در این بین زنان و مردانی وجود دارند که تصمیمی جدی برای تجربه مادر و پدر شدن دارند. از این رو برای اینکه در آینده زندگی شان با مشکلات باروری مواجه نباشند از فریز کردن جنین کمک می گیرند.

  1. بنابراین باید بگوییم مهم ترین مزیتی که روش فریز کردن جنین دارند این است که در صورتی که توان باروری زنان و مردان کاهش پیدا کرد دیگر نگران بارداری و تجربه والدین شدن ندارند.
  2. این روش در تمامی سال هایی که انجام شده است بسیار پاسخگوی درمانی خوبی بوده است. روشی ایمن و بی خطر بوده است و مشکلاتی را برای زنان و مردان ایجاد نمی کند.
  3. از دیگر سو نیز این روش از سوی بسیاری از معتبر ترین پزشکان مورد تایید است و بسیاری از متخصصین این حوزه در این زمینه اقدامات درمانی لازم را انجام می دهند.

 

نکاتی در زمینه فریز کردن جنین

روش فریز کردن جنین یکی از روش هایی است که احتمال موفقیت آن  بسیار بالاست. بنابراین درصد موفقیت و پاسخ گویی این روش در افراد بسیار زیاد است. از این رو افراد می توانند بدون نگرانی به این روش اعتماد کنند و از این روش کمک گیرند.

فریز کردن جنین مدت زمان زیادی می تواند ادامه دار باشد. در واقع یکی از مواردی که جنین فریز شده بود تا یک دهه ادامه داشته است. نیز این جنین بعد از این دوره طولانی توانست در رحم زنان پرورش پیدا کند.

 

 

نتیجه گیری

در پایان این نکته را به عنوان توصیه آخر یادآور خواهیم شد که انجام هرگونه اقدامی در زمینه فریز کردن جنین باید از سوی بهترین و معتبر ترین پزشکان در این زمینه انجام شود. زیرا که این اقدام از حساسیت های زیادی برخوردار است از این رو این اقدام باید با تکیه بر تجربه و مهارت های زیادی انجام شود.

یکی از مهم ترین نکاتی که در این زمینه باید مد نظر قرار دهید این است که امار بهترین پزشکان متخصص در زمینه فریز کردن جنین بسیار زیاد است و می توانید از یکی از بهترین ها کمک بگیرید.

 

دکتر مریم کرمعلی، فلوشیپ اختلالات کف لگن، جراح و متخصص زنان و زایمان در تهران می باشند. ایشان با بهره گیری از دانش روز دنیا و بکارگیری مجهزترین تکنولوژی آماده ی ارائه خدمات درمانی و زیبایی به شما عزیزان می باشد. شما عزیزان می توانید به منظور برقراری ارتباط با ایشان از طریق زیر اقدام نمایید: شماره تماس: ۰۲۱۸۸۱۹۷۰۱۳ آدرس صفحه اینستاگرام دکتر مریم کرمعلی

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با پزشک