دکتر مریم کرمعلی / جراحی های زیبایی واژن / کاربردهای صندلی بی اختیاری
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

کاربردهای صندلی بی اختیاری

صندلی بی اختیاری ادرار یا صندلی مگنت تراپی کمک می کند که با ارتعاض امواج الکترومغناطیسی اجزای کف لگن به خوبی تقویت شده و آسیب هایی که باعث بروز بی اختیاری ادرار و یا سایر مشکلات در خانم ها می شود را به خوبی برطرف می کند. درمان بی اختیاری ادرار بهترین و ویژه ترین کاربرد صندلی بی اختیاری است که کمک می کند توانایی کنترل مثانه مجدد بازگردد. امروزه بی اختیاری ادرار در خانم ها شایع تر است و نیاز است که روش های درمانی نوین و کاربردی برای از بین بردن این عارضه عرضه شود. در ادامه کاربردهای صندلی بی اختیاری را خاطر نشان کرده ایم. همراه ما باشید.

صندلی بی اختیاری

از صندلی بی اختیاری ادرار در چه مواردی استفاده می شود؟

تحریک مغناطیسی توسط صندلی بی اختیاری ادرار کمک می کند که شلی واژن از بین برود. این صندلی با تقویت عضلاتی که در قسمت کف لگن قرار دارد می تواند آسیب هایی که ناشی از زایمان و یا چاقی است را جبران کند. پزشک شما را معاینه می کند و تعداد جلساتی که برای درمان نیاز دارید را مشخص می کند. در طول این جلسات شما می توانید به راحتی آسیب ها و عوارض کف لگن را درمان نمایید.

صندلی مگنت تراپی همچنین در موارد زیر کاربرد دارد:

 • شلی واژن
 • واژینیسموس
 • بی‌اختیاری استرسی
 • بی‌اختیاری اضطراری
 • بی‌اختیاری ادرار ترکیبی
 • بی‌اختیاری مدفوع
 • توانبخشی پس از زایمان
 • توانبخشی ماهیچه‌های کف لگن پس از جراحی
 • بی‌اختیاری ناشی از عمل جراحی رادیکال برداشتن پروستات
 • التهاب پروستات مزمن
 • اختلال نعوظ
 • زودانزالی
 • مشکلات مربوط به گردش خون نامناسب
کاربرد صندلی بی اختیاری

درمان بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار که در انواع مختلفی از آن وجود دارد، کنترل مثانه را از فرد می گیرد و باعث می شود که با کوچک ترین فشار در زمان خنده، عطسه و سرفه فرد دچار نشت ادرار شود. این نشت ادرار در حد حتی چند قطره نیز بی اختیاری ادرار محسوب می شود و ممکن است در آینده ای کوتاه تشدید و علائم را بیشتر نماید. بی اختیاری ادرار باعث می شود که فرد در انجام فعالیت های روزمره نیز دچار مشکل شود. برداشتن اجسام و یا بلند کردن اشیا نیز ممکن است باعث ترشح ادرار شوند که در مواردی این عارضه مشکل ساز خواهد شد. بی اختیاری ادرار استرسی و بی اختیاری ادرار اضطراری از مهم ترین و شایع ترین آن هستند که توسط صندلی بی اختیاری قابل درمان خواهد بود.

خانم با لباس گلبهی

توانبخشی بعد از زایمان

دوران بارداری و تحمل وزن جنین در طول 9 ماهه آن باعث وارد شدن فشار به نواحی کف لگن می شود. این فشار اگر توام با زایمان طبیعی هم باشد می تواند آسیب هایی را به همراه داشته باشد. یکی از شایع ترین مواردی که بعد از زایمان ایجاد می شود از بین رفتن قوای اندام های کف لگن است. در طول بارداری و بعد از زایمان اجزای کف لگن و به خصوص ماهیچه های آن تضعیف شده و نیاز دارد که انقباضات گذشته را بازیابد. در چنین شرایطی استفاده از صندلی مگنت تراپی کمک می کند که آسیب های وارد شده به خوبی ترمیم و عضلات کف لگن به کمک امواج الکترومغناطیس تقویت شوند.

درمان بی اختیاری مدفوع

ممکن است فرد به بی اختیاری مدفوع دچار شده باشد . بی اختیاری مدفوع عدم کنترل روده ها برای نگهداری مدفوع را دارد همچنین ممکن است دریچه اسفنکتر مقعد نیز دچار آسیب شده باشد و به شدت تضعیف گردد. انقباضاتی که صندلی بی اختیاری ایجاد می کند کمک می کند که این مشکل در طول چند جلسه کمتر و به مرور زمان بهبودی در کنار سایر روش های درمانی حاصل شود.

درمان واژینیسموس

واژینیسموس به رابطه جنسی دردناک گفته می شود که در آن خانم ها به صورت غیر ارادی دچار گرفتگی عضلات کف لگن می شوند.

واژینیسموس در واقع، اختلال انقباض غیر ارادی واژن است که نیاز به کنترل و درمان دارد وگرنه فرد قادر به انجام این کار نخواهد بود. افراد مبتلا به این اختلال با پیامدهای منفی و آزار دهنده ای رو به رو می شوند که تاثیرات مخربی در اعتماد به نفس و زندگی زناشویی شان دارد.البته این بیماری درجات مختلفی دارد که توسط پزشک مورد بررسی قرار می گیرد.

گرفتگی عضلات واژن در واژینیسموس به اندازه ای شدید است که در بسیاری از موارد مانع از ایجاد رابطه جنسی خواهد شد. انقباضات کنترل نشده رحم در این عارضه باعث ایجاد این بیماری می شود که می توان در کنار مشاوره هایی که فرد برای روابط جنسی دریافت می کند. از صندلی مگنت تراپی نیز کمک بگیرد و بتواند با ایجاد انقباض و وارد کردن امواج الکترومغناطیس به واژن و رحم احساس ناخوشایندی که در زمان برقراری رابطه جنسی دارد را کنترل کند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با پزشک